Aktualności

Pierwszy start w Reprezentacji Polski

IMG 0061 CopyNasza kanadyjkarka Natalia Siemieniuk podczas OOM, startując w kategorii Juniorek Młodszych zdobyła 2 tytuły wicemistrzyni Polski . Pierwszy srebrny medal zdobyła w konkurencji C-1 500 metrów z czasem 2.36 ulegając jedynie Justynie Dorozińskiej ( 2,33 ) , zawodniczce KS Cresovia Białystok. Kolejny srebrny medal Natalia zdobyła w konkurencji C-1 3000 metrów z czasem 18,18 ustępując po raz kolejny Justynie Dorozińskiej ( 18,09 ) , która odniosła zwycięstwo w tym wyścigu.

Sukces Natalii został dostrzeżony co zaowocowało powołaniem jej na obóz kadry Polski kanadyjkarek oraz na udział w juniorskich regatach międzynarodowych o Puchar Nadziei Olimpijskich, które odbyły się w Czeskich Racicach (14-17.09). Natalia godnie reprezentowała nasz kraj i klub podczas tych międzynarodowych regat. Gratulujemy sukcesu i czekamy na następne ! 

Trzeba dodać , że jeszcze ponad miesiąc temu jej start na OOM i kolejnych zawodach stał pod znakiem zapytania bowiem w maju Natalia uległa wypadkowi w wyniku którego doszło do przemieszczenia rzepki w kolanie na którym wiosłuje. Początkowo tydzień w gipsie i następnie półtora miesiąca w stabilizatorze. Znając Natalię wierzyliśmy, że uda się jej wystartować w tych najważniejszych regatach. Jej upór, wsparcie rodziców, klubu, intensywna fizjoterapia kontra czas.... który nieubłaganie upływał i ... UDAŁO SIĘ !!

 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików za nami

24 września odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików , Strefa B w Kajakarstwie na Bydgoskim torze regatowym. 
Nasi dzielni młodzicy, jak zawsze, dali z siebie 100% możliwości co przyniosło miejsce na podium. Kacper Kowalcze wywalczył brązowy medal w kategorii C-1 2000m.
Brawa dla Kacpra   - oby tak dalej.

Gratulujemy całej drużynie charakteru i walki do ostatniego metra.

podium

zdjecie z dekoracji

ekipa

 

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kajakarstwie

Dnia 1.07.2017r w Malborku, odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kajakarstwie. Były to jedne z ostatnich zawodów w sprincie przed sierpniowymi Mistrzostwami Polski w Bydgoszczy. Mimo niesprzyjającej pogody możemy uznać regaty za udane:). Jak poszło naszej "niezniszczalnej ekipie" ?:) By się tego dowiedzieć, zapraszamy do galerii!

 

 

http://mrks.pl/index.php/sekcja-kajakowa/galeria/mp-wojewodztwa-pomorskiego-w-kajakarstwie-01-07-2017/mp-woj-pom-kajk-2-12

 

 

 

 

 

:)

 mp malbork 20170701 24

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Augustowie – z sukcesami !!

W dniach 16-17.09.2017r. nasi kajakarze wyruszyli do Augustowa na Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Każdy z naszych zawodników zostawił wszystkie siły oraz serce na wodzie. Nie było łatwo bo do pokonania było do 10 km , w zależności od kategorii wiekowej. Były nerwy, dramaturgia i radość… czyli emocji co nie miara .

Największy sukces udało się osiągnąć Tatianie Serafin, która wywalczyła srebrny medal w konkurencji C-1 5km Juniorek, a tym samym wicemistrzostwo Polski na długim dystansie. Bardzo blisko medalu był nasz najlepszy kajakarz Karol Świątkowski, który po ponad 40 minutowej gonitwie ukończył konkurencję K-1 10 km Juniorów na 4 pozycji. Brakowało niewiele do brązowego krążka. Czwartą pozycją musiała się zadowolić nasza kanadyjkarka Paulina Sadowska, która również startowała w konkurencji C-1 Juniorek na 5 km.

Gratulujemy naszym Juniorom i zapraszamy do fotogalerii. Część zdjęć pochodzi z zasobów Polskiego Związku Kajakowego.

 kajakarze

knadyjkarki

Kowlacze DMP

Złoty medal kajakrzy na OOM

W Bydgoszczy w dniach 24-27.07.2014 roku odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie na której nasi zawodnicy zdobyli   trzy medale :

I miejsce i złote medalezdobyła nasza dwójka kanadyjka na dystansie 1000 metrów w składzie :

Grzegorz Brandt

Michał   SkórskiDSCN7622

Czytaj więcej...


EasySend logo pion rgb                   MinisterstwoSiT