Pierwszy start w Reprezentacji Polski

IMG 0061 CopyNasza kanadyjkarka Natalia Siemieniuk podczas OOM, startując w kategorii Juniorek Młodszych zdobyła 2 tytuły wicemistrzyni Polski . Pierwszy srebrny medal zdobyła w konkurencji C-1 500 metrów z czasem 2.36 ulegając jedynie Justynie Dorozińskiej ( 2,33 ) , zawodniczce KS Cresovia Białystok. Kolejny srebrny medal Natalia zdobyła w konkurencji C-1 3000 metrów z czasem 18,18 ustępując po raz kolejny Justynie Dorozińskiej ( 18,09 ) , która odniosła zwycięstwo w tym wyścigu.

Sukces Natalii został dostrzeżony co zaowocowało powołaniem jej na obóz kadry Polski kanadyjkarek oraz na udział w juniorskich regatach międzynarodowych o Puchar Nadziei Olimpijskich, które odbyły się w Czeskich Racicach (14-17.09). Natalia godnie reprezentowała nasz kraj i klub podczas tych międzynarodowych regat. Gratulujemy sukcesu i czekamy na następne !

Trzeba dodać , że jeszcze ponad miesiąc temu jej start na OOM i kolejnych zawodach stał pod znakiem zapytania bowiem w maju Natalia uległa wypadkowi w wyniku którego doszło do przemieszczenia rzepki w kolanie na którym wiosłuje. Początkowo tydzień w gipsie i następnie półtora miesiąca w stabilizatorze. Znając Natalię wierzyliśmy, że uda się jej wystartować w tych najważniejszych regatach. Jej upór, wsparcie rodziców, klubu, intensywna fizjoterapia kontra czas.... który nieubłaganie upływał i ... UDAŁO SIĘ !!