Medale Smoków

Złoty medal  juniorów  , srebro i brąz  seniorów  na Mistrzostwach Polski  .

Bardzo  dobrze zakończyły sezon 2012   załogi naszego klubu  startujące na Mistrzostwach  Polski na Łodziach Smoczych  w  Olsztynie . W  dniu 29.09.2012

roku  Olsztyński Klub Smoka  na zlecenie Polskiej Federacji  Łodzi Smoczych  był organizatorem  VI Mistrzostw Polski.  Seniorzy rywalizowali  na dystansie 5000 metrów  a juniorzy  3000 metrów.

Pierwszą  konkurencją  był  wyścig  w  kategorii  Senior  MIKST  ( 8 kobiet w załodze) nasza  załoga  przegrała   tylko z najlepszą polską załogą Spójni Warszawa  i zdobyła  II miejsce i srebrne medale.

Po  Mikstach Seniorów   odbyły się wyścigi   w kategorii Junior OPEN  gdzie nasza załoga zdobyła  I miejsce i złote medale.   Zwyciężyli , praktycznie kontrolując spokojnie  cały wyścig  który zakończyli  bardzo efektownym  finiszem  i  pokazali że są  zdecydowanie najlepszą  polską załogą  w kategorii juniorów.  Warto zaznaczyć  że w załodze  było 5 dziewcząt  .

Regaty zakończył wyścig  w kategorii Senior OPEN  i  trzeci medal dla naszego klubu  tym razem brązowy .

W tegorocznej  edycji  Pucharu  Polski   na którego zalicza się  wyniki z czterech regat w sezonie  nasza Klub w Kategorii  Senior  MIKST i  Senior OPEN  zajął drugie miejsce za Spójnią Warszawa.

Natomiast w rankingu  załóg juniorskich  zwyciężyliśmy   zdecydowanie   zdobywając  w tym sezonie  dwa złote medale  i jeden srebrny na Mistrzostwach Polski .

Zdziwienie  w tym miejscu budzi fakt że Miasto Gdańsk dotuje  poprzez GOKF  słabsze kluby Smoczych Łodzi w  Gdańsku a nie najlepszy  polski Klub w tej kategorii.

Wyniki szczegółowe mistrzostw  dragonboat.pl/wyniki/2012_09_olsztyn/2012_09_vii_dmp_olsztyn_wyniki.htm