Regaty Smoczych Łodzi "Dni Gdańska"

W dniu 25.05.2013 roku w Gdańsku na Motławie nasz klub był organizatorem   IX Regat Łodzi Smoczych z okazji" Dni Gdańska".
W tegorocznych regatach udział brało 12 załóg w dwóch kategoriach : Open Sport i  Open Fan. W kategorii sportowej wystartowały między innymi dwa najlepsze kluby w Gdańsku jak MRKS "Gdańsk"  i Polski Klub Przygody  oraz załoga OKS Olsztyn  która na Mistrzostwach Polski    w  2012 roku zwyciężyła na dystansie 200 metrów. Tradycyjne już ,te regaty  w kategorii sportowej rozgrywane są  na dystansie 200 metrów i 1000 metrów natomiast w kategorii FAN na dystansie 200 metrów.
Nasza załoga okazała się niegościnna i zwycieżyła zdecydowanie w kategorii Open Sport. 

Natomiast w dniu 23.05.2013 roku zorganizowaliśmy wraz z Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku V Regaty Muzealników. Regaty byly rozgrywane na dystansie 250 metrów a zwycięzyła załoga Centralnego Muzeum Morskiego.
 

W Y N I K I

IX regat „Dni Gdańska” 

Gdańsk 25.05.2013

WYŚCIGI  ELIMINACYJNE

 Wyścig nr 1  Sport  Open  I eliminacja    200 m.            

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

MRKS „Gdańsk”

55,07

II

MMKS  Gdańsk

56,97

III

PSZS

1:00,76

 Wyścig nr 2  Sport   Open    II eliminacja    200 m.        

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

OKS Olsztyn

56,27

II

PKP  Gdąńsk

58,96

III

Słodki Smok

59,80

 Wyścig nr  3  Fan  OPEN       I eliminacja    200 m           

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

Słodki Smok

1:00,18

II

Zespół Szkół Łączności

1:01,81

III

Drakens Iława

1:01,92

 Wyścig nr 4  Fan  OPEN    II  eliminacja   200 m.         

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

PSZS Malbork

57,39

II

Bałtyckie Foki

1:06,99

III

PGNiG

1:09,42

 Wyścig nr 5    SPORT  OPEN    Półfinał   200 m            

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

PKP Gdańsk

58,78

II

Słodki Smok

59,04

III

MMKS  Gdańsk

59,82

 Wyścig nr 6  FAN OPEN         Półfinał    200m.     

miejsce

Nazwa załogi

Czas

I

Zespół Szkół Łączności

1:00,57

II

Drakens Iława

1:01,57

III

Bałtyckie Foki

1:09,12

 WYŚCIGI  FINAŁOWE
 Wyścig nr 7   SPORT  OPEN      FINAŁ  B  200m.        

miejsce

Nazwa załogi

czas

Pkt

I

MMKS Gdańsk

57,60

3

II

PSZS Malbork

58,23

2

III

Słodki Smok Malbork

1:00,24

1

 Wyścig nr 8   SPORT  OPEN    FINAŁ A     200 m.       

miejsce

Nazwa załogi

czas

Pkt

I

MRKS  „Gdańsk”

54,31

7

II

OKS Olsztyn

55,24

5

III

Polski Klub Przygody

1:06,71

4

 Wyścig nr 9   FAN  OPEN    FINAŁ B     200m.               

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

Drakens Iława

56,27

II

Top Gaz Desperados

1:00,21

III

Bałtyckie Foki

1:01,27

 Wyścig nr 10   FAN    OPEN FINAŁ A   200m.         

miejsce

Nazwa załogi

czas

I

PSZS Malbork

58,21

II

Słodki  Smok

1:00,14

III

Zespól Szkół Łączności

1:02,22

 Wyścig nr 11 SPORT  OPEN    1000 m  FINAŁ        

miejsce

Nazwa załogi

czas

pkt.

I

MRKS „Gdańsk”

4:35,77

7

II

OKS Olsztyn

4:40,60

5

III

Polski Klub Przygody

4:50,69

4

IV

MMKS Gdańsk

4:56,96

3

V

Słodki Smok Malbork

5:01,46

2

VI

PSZS  Malbork

5:05,13

1

 Punktacja łączna za dystans 200 i 1000 metrów w kategorii

SPORT OPEN

miejsce

Nazwa załogi

pkt.

I

MRKS „Gdańsk”

14

II

OKS Olsztyn

10

III

Polski Klub Przygody

8

IV

MMKS Gdańsk

6

V

PSZS Malbork

3

VI

Słodki Smok

3

Sędzia Główny : Łukasz Wojda

Sekretariat zawodów/spiker : Dorota Orzeł

Starter  : Marcin Perski

Celowniczy/pomiar czasu  : Tomasz Leszczyński



EasySend logo pion rgb