Złoty medal kajakrzy na OOM

W Bydgoszczy w dniach 24-27.07.2014 roku odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w kajakarstwie na której nasi zawodnicy zdobyli   trzy medale :

I miejsce i złote medalezdobyła nasza dwójka kanadyjka na dystansie 1000 metrów w składzie :

Grzegorz Brandt

Michał   SkórskiDSCN7622

Wyścig ten nasza dwójka rozegrała bardzo dobrze taktycznie i prowadziła od startu do mety.

Kolejność na mecie   zdobywców medalowych pozycji w tym wyścigu była następująca :

1. I.Grzegorz Brandt – Michał Skórski           MRKS Gdańsk         4:32,98
  2. Marcin Świeczkowski – Mateusz Blacha   KKS Nowa Sól          4:22.98
  3. Tomasz Nowicki – Sebastian Głowieński Zawisza Bydgoszcz   4:33,09

Srebrny medal   wywalczył Grzegorz Brand   wyścigu kanadyjek jedynek na dystansie 5000 metrów.

Kolejność na mecie :

1. Norman Zezula       Piast Człuchów   23;46,52
  2. Dawid Dziurla         Warta Poznań       23;57,91
  3. III.Grzegorz Barndt MRKS Gdańsk       24;58,38

W wyścigu finałowym kanadyjek jedynek na dystansie 500 metrów Michał Skórski był IX.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów   brązowy medal wywalczył Piotr Wilkowskiw wyścigu kanadyjek jedynek.

Piotr Wilkowski na podium Mistrzostw Polski Juniorów

Kolejność na mecie pierwszej trójki zawodników:

1. Marcel Hołdak     KKS Nowa Sól       4;29,01
  2. Grzegorz Bryński MOS Tychy             4;30,88
  3. Piotr Wilkowski     MRKS Gdańsk       4;31,24

W pozostałych startach Piotr Wilkowski zajął VI   na dystansie 500 i 200 metrów

Trenerem medalistów a zarazem najlepszych gdańskich kajakarzy jest Mariusz Ambroziak, serdecznie gratulujemy wyników zawodnikom i trenerowi.