XVII Regaty Łodzi Smoczych "Dominik 2013"

W dniu 10.08.2013 roku w Gdańsku na Motławie  odbyły się już po raz XVII Regaty Smoczych Łodzi "Dominik 2013 . Pierwsze regaty w Gdańsku i Polsce smoczych łodzi odbyły się na 1000 lecie miasta Gdańska w 1997 roku. Organizatorem tych regat jest nasz klub a tradycyjnym terminem tych regat jest dzień rozpoczęcia Jarmarku Dominkańskiego . W tym roku termin został przełożony o dwa tygodnie ze względu na udział dużej grupy naszych zawodników w Mistrzostwach Świata w Szeged. Był to pierwszy start po Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata wprowadzający w drugą część sezonu i czekające nasz starty w regatch z cyklu "Pucharu Polski ( Olsztyn) i Długodystansowych Mistrzostwach Polski (Malbork). Wystawiliśmy załogi juniorsko-seniorskie  tak aby wszyscy nasi zawodnicy którzy przyszli na zawody startowali ( dla częsci było to pierwsze pływanie po przerwie wakacyjnej).
Ciekwostką tych regat jest fakt ,iż po raz pierwszy od XVII lat regatom towarzyszył mały deszcz.

/Wyniki Dominika 2013.pdfEasySend logo pion rgb