Ergowiosła 2017

Sobota 18.11.dla naszych zawodników była pełna wrażeń. Jesteśmy po kolejnych zawodach z cyklu „Gdańskie Ergowiosła”.

Nasi zawodnicy wystartowali w trzech konkurencjach: chłopcy 2005 i młodsi (500m) oraz sztafety damskie i męskie na dystansie 2000m (4x500m).W konkurencji Pań wystawiliśmy dwie załogi, nasze zawodniczki dzielnie walczyły i zajęły 2 i 3 miejsce ulegając bardzo silnej osadzie „KS Przygoda”. Natomiast nasi Panowie stoczyli pasjonujący bój z mocnymi rywalami i zajęli fenomenalne drugie miejsce, ulegając jedynie osadzie wioślarzy z Gdańska o zaledwie 0,5s. Zajęte miejsce bardzo satysfakcjonuje ponieważ pokonaliśmy m.in silny zespół SUPERMOCNI AWFiS Gdańsk w składzie: Adam Korol (Mistrz Olimpijski z Pekinu), Miłosz Jankowski (Mistrz Świata), Mateusz Biskup (tegoroczny wicemistrz świata) oraz Piotr Buliński - trener reprezentacji Polski w wioślarstwie).

Wyniki szczególnie ciszą ponieważ we wszystkich konkurencjach 100% zawodników to członkowie naszego klubu MRKS Gdańsk z sekcji smoczych łodzi z czego jesteśmy ogromnie dumni.

Deserem dnia był rywalizacja naszych najmłodszych zawodników Szymona Wojdy oraz Kamila Afeltowicza na dystansie 500m. Chłopcy dzielnie walczyli w pierwszych w swoim życiu wyścigach na ergometrach wioślarskich.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszego sponsora Decathlon Przymorze za ufundowanie koszulek startowych.
Gratulujemy najmłodszym, seniorom oraz przeciwnikom za sportową rywalizację i piękne widowisko!!!