Podsumowanie sezonu 2010 Łodzi Smoczych

Utworzono: niedziela, 07, listopad 2010 07:41
Odsłony: 3411


Zakończyliśmy sezon startowy 2010 łodzi smoczych. W tym sezonie załogi naszego Klubu startowały w:

1)      zawodach krajowych w trzech kategoriach: SENIOR OPEN, SENIOR MIKST, JUNIOR OPEN.

2)      zawodach międzynarodowych w trzech kategoriach PREMIER MIXT, JUNIOR MIXT, JUNIOR OPEN.
 

Tradycyjnie  od wielu lat szkolenie jest podporządkowane trzem startom. Koniec czerwca Mistrzostwa Polski na krótkich dystansach, lipiec i sierpień to czas na starty na Mistrzostwach Świata lub Europy , oraz na koniec sezonu Długodystansowe Mistrzostwa Polski.

W trakcie przygotowań do w/w startów braliśmy udział w zawodach będących „sprawdzianem” takich elementów jak ustawienie osady, poziom wyszkolenia, techniki wiosłowania w warunkach regatowych itd.

Kontrolnymi regatami w tym sezonie były między innymi: Dni Gdańska w Gdańsku, Dni Morza w Gdańsku, Baltic Sail w Gdańsku, Dni Malborka w Malborku, Chełmińskie Regaty w Chełmnie oraz VI Ogólnopolski Festiwal Łodzi Smoczych w Olsztynie.

 W tym roku pierwsza część sezonu skończyła się VI Mistrzostwami Polski Łodzi Smoczych, w których zdobyliśmy: 

I miejsce w kategorii JUNIOR OPEN na dystansie 200m

I miejsce w kategorii JUNIOR OPEN na dystansie 500m

V miejsce w kategorii SENIOR OPEN na dystansie 200m

V miejsce w kategorii SENIOR OPEN na dystansie 500m 

Zdobyte dwa złote medale w kategorii Junior są potwierdzeniem bardzo dobrej pracy z juniorami . Natomiast w kategorii Seniorów wystartowaliśmy załogą w kategorii OPEN na dystansie 200 m i 500m. Załoga chociaż nie zdobyła medalu zasłużyła na uznanie. Było to pierwsze poważniejsze eksperymentalne odmłodzenie załogi seniorów, w składzie której popłynęli ubiegłoroczni juniorzy (zdobywcy medali na Mistrzostwach Świata i Polski).

Druga część sezonu to zakwalifikowanie się ośmiu juniorów (Lutomski Łukasz, Młyński Damian, Rybus Paweł, Stencel Robert, Trella Paweł, Utracki Mateusz, Wołoszyn Jan, Zawadzki Dawid)  i jednej juniorki (Paśnikowska Patrycja) do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy  w Amsterdamie, gdzie  juniorzy zdobyli: 

III miejsce w kategorii JUNIOT MIXT na dystansie 2000m

II miejsce w kategorii JUNIOR OPEN na dystansie 2000m

III miejsce w kategorii JUNIOT MIXT na dystansie 200m

II miejsce w kategorii JUNIOR OPEN na dystansie 200m

II miejsce w kategorii JUNIOT MIXT na dystansie 500m

III miejsce w kategorii JUNIOR OPEN na dystansie 500m 

Natomiast do Reprezentacji Polski w kategorii SENIOR MIXT  zakwalifikowało się sześciu naszych zawodników (Ambroziak Mariusz, Czarnota Marta, Poszewiecki Marek, Schab Beata, Wabiszewski Adam, Wiśniewski Bartosz). 

Załoga reprezentacyjna w tej kategorii zajęła miejsca: 

V miejsce w kategorii PREMIER MIXT na dystansie 2000m

V miejsce w kategorii PREMIER MIXT na dystansie 200m

VI miejsce w kategorii PREMIER MIXT na dystansie 500m 

Pech w postaci złamanego wiosła przez szlakowego w biegu finałowym na 500m być może pozbawił załogę medalu. 

            Do Reprezentacji Polski w kategorii PREMIER OPEN zakwalifikował się  zawodnik naszego Klubu Kałka Sebastian. Załoga reprezentacyjna w tej kategorii zajęła miejsca: 

V miejsce w kategorii PREMIER OPEN na dystansie 2000m

V miejsce w kategorii PREMIER OPEN na dystansie 200m

V miejsce w kategorii PREMIER OPEN na dystansie 500m

 

Po spełnieniu zaszczytnego obowiązku reprezentowania Polski, 18 sierpnia rozpoczęliśmy w gronie klubowym przygotowania do Długodystansowych Mistrzostw Polski w Malborku. 

Bezkonkurencyjne zwycięstwo po raz piąty z rzędu w Mistrzostwach Polski na długim dystansie odniosła załoga naszego klubu w kategorii Senior Mikst na dystansie 5200m. 

Następny wyścig to udowodnienie, iż w bieżącym roku najlepsza załoga w kategorii Junior w Polsce to MRKS i zwycięstwo na 3900m.

Trzeci wyścig w kategorii Senior Open  to kolejny sukces naszej załogi i złoty medal. Wyścig ten kosztował naszą załogę sporo sił, gdyż była to zacięta walka z czasem od startu do mety z finiszem do pełnego „wyjechania”. Jak bardzo był to zacięty wyścig świadczy fakt, iż z drugą na mecie załogą warszawskiej Spójni wygraliśmy 0,01 sekundy. Nasza załoga w tej kategorii to połączenie młodości ubiegłorocznych juniorów z doświadczeniem seniorów. Jest to efekt kilkuletniej bardzo dobrej pracy z juniorami i bardzo dobrego przygotowania seniorów do Długodystansowych Mistrzostw Polski. 

            Nie byłoby tych wyników, gdyby nie oddana praca szkoleniowców. Szkoleniem juniorów zajmował się tr. Włodzimierz Schmidt,  seniorów tr. Bartosz Wiśniewski oraz  Łukasz Wojda i  Henryk Kowalewski pomagający w szkoleniu juniorów.

            Oprócz treningów i zawodów w których uczestniczyliśmy dużą wagę przykładamy do organizacji regat przez nasz Klub na terenie Gdańska oraz organizacji załóg w kategorii FAN (zakładów pracy, środowisk). W tym roku działalność i praca z załogami FAN była znacznie ograniczona ze względu na remont przystani klubowej , który powoli dobiega końca.

Przed nami kolejny sezon 2011,  w którym będziemy chcieli udowodnić, iż w Polsce MRKS jest najlepszy. Oprócz tradycyjnie bardzo mocnych załóg juniorów i Miksta  planujemy wygrać na Mistrzostwach Polski w kategorii OPEN na 200 i 500 metrów.

A teraz przed zawodnikami ciężka zimowa praca z motywem przewodnim „jak przepracujesz zimę, tak będziesz wygrywał w lecie”.

 

Włodzimierz Schmidt