Aktualności tenisa stołowego

Ważne wygrane naszej drużyny w rozgrywkach I ligi kobiet

Dwa cenne zwycięstwa odniosły nasze dziewczęta w rozgrywkach I ligi kobiet grupy północnej. Najpierw 2 grudnia, wyjazdowym meczu w Międzyzdrojach pokonały drużynę gospodarzy UKS Chrobry w stosunku 6:4 a następnie w niedzielę wysoko pokonały drużynę KU AZS PWIP Metal-Technik łomża w stosunku 8:2. Ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek rozegrają z drużyna UKS Champion Police22 grudnia o godz. 16. na własnej hali przy ul. Meissnera. Już dzisiaj zapraszamy.

Bartek Czerwiński, Krzysztof Zgłobicki /+ 45/ i Zbigniew Pietrzniak zwyciężyli w V Turnieju "OMIDA OPEN"

W dniu 11 listopada 2017 r. na naszej hali przy ul. Meissnera rozegrano 5. turniej "OMIDA OPEN". Na starcie stanęło 56 zawodników i zawodniczek. Uroczyste otwarcie zakończyło pamiatkowe zdjęcie uczestników.

Wyniki i klasyfikacje po V "OMIDA OPEN":Wyniki i klasyfikacja po V "OMIDA OPEN"

Zapraszamy na VI Turniej "OMIDA OPEN"

Cenne zwycięstwo naszej drużyny I ligi kobiet nad liderem rozgrywek

Trzy i pół godziny kibice naszej drużyny kobiet emocjonowali się spotkaniem I ligi kobiet z liderem rozgrywek grupy północnej LUKS AGRO SIEĆ Chełmno. Ten mecz był też nie tylko grą o punkty w tym sezonie ale także rewanżem za porażkę /4:6/ w ubiegłym sezonie.Agnieszka Kaczmarek i Marta Krajewska pewnie wygrały swoje pojedynki na stole 1 z Agatą Szczuka i Katarzyną Henning. Na stole drugim pipis wytrwałości i odporności na stres dała Maja Miklaszewska, która w dwóch pojedynkach pomimo, że przegrywała 0:2 zwyciężyła 3:2. Ola Michalak pewnie pokonała Zuzannę Błażejewicz, natomiast przegrała /1:3/ swój pojedynek z defensorką Agnieszką Sitarską.

W ostnii weekend w Kwidzynie w ramach III Powiślańskiego Festiwalu Tenisa Stołowego rozegrano turnieje kwalifikacyjne do II Grand Prix Polski Młodzików i I Grand PriX Polski Żaków. Trzy turnieje w kategorii dziewcząt wygrały nasze zawodniczki. Wśród młodziczek Zuzanna Czaja, wśród żaczek Marta Zimnicka a wśród skrzatek Julia Czaja.

23 września 2017 r. rozpoczyna się druga edycja Turnieju "OMIDA OPEN" dla Amatorów i Weteranów tenisa stołowego. Zapisy do godz. 15.40, poczatek godz. 16.00. Turnieje są rozgrywane w trzech kategoreiach: " - 45" - dla starujących w wieku poniżej 45 lat - urodzenonych w 1973 roku i młodsi; " +45" - dla startujących w wieku 46-59 lat- urodzonych w latach 1959 - 1972; "+ 60"  dla starujących w wieku 60 lat i starsi - urodzenia w roku 1958 i starsi. Zaiinteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Turnieju oraz Kalendarzem Rozgrywek.

W rozegranych w ramach VIII Festiwalu Tenisa Stołowego rozegranego w Żukowie awans do I Grand PriX Modzików a także I Grand Prix Kadetów wywalczył zawodnik naszego klubu Maksymilian Alot.

W zakończonych w Gniewie Mistrzostwach Województwa Pomorskiego żaków i Skrzatów najmłodsi pingpongiści naszego klubu wywalczyli pierwsze medale. Złoty medal zdobył w grze pojedynczej Rafał Formela wśród żaków, srebrny - Marta Zimnicka w grze podwójnej i dwa medale brązowe /W grze pojedynczej i podwójnej/ julia Czaja. Gratulujemy !!.

Jedną z form treningu są sparingi. Takie sympatyczne spotkania zaplanowali trenerzy GKTS i MRKS - Grzegorz Nurzyński i Marcin Ściblak. Poniżej migawki z pierwszego spotkania.

Prawo startu w 85. Indywidualnych Mistzrsotwach Polski w Częstochowie wywalczyły cztery nasze zawodniczki: Agnieszka Kaczmarek (19. nr startowy), Marta Krajewska (40 nr startowy), Honorata Olczak (44. nr startowy) i Maja Miklaszewska (45 nr startowy). Sądząc po rankingach nasze zawodniczki nie należały do faworytek mistrzostw a jechały wywalczyć jak najwyższe lokaty. Z saysfakcją możemy odnotować start najmłodzszej zawodniczki z naszej ekipy, bo juniorki jeszcze 2 lata, Mai Miklaszewskiej, która sprawiłą największą niespodziankę turnieju pań eliminując w walcze o 1/8 finału roztawioną z nr 4. Klaudię Kusińską (GLKS Nadzarzyn), która pokonała w stosunku 4:3, po pięknej i skutecznej grze.

Nasi najmłodsi zawonicy z powodzeniem także startują w zawodachb szkolnych. Adrianna Licbarska odnotowała podium (pierwsze miejsce w drużynie) a także medale w rozgrywkach indywidualnych. Gratulujemy.

VII Turniej Tenisa Stołowego "OMIDA OPEN"

W sobotę na naszej hali tenisa stołowego na Zaspie odbył się już 7. turniej "OMIDA OPEN" dla amatorów i weteranów. Sam turniej poprzedziła miła uroczystość, podczas której Prezes klubu p. Włodzimierz Schmidt podziękował p. redaktorowi Pawłowi Kowalskiemu - opiekunowi medialnemu turniejów o Puchar Dziennika Bałtyckiego, za ponad dwudzietoletnią troskę o ten turniej. W uroczystości i w turnieju wziął także udział Prezes firmy "OMIDA" - symbolicznie przejmując tradycję poprzednich 24 edycji tego turnieju. W trakcie tej uroczystości wręczono czołowym 10. każdej kategorii wiekowej koszulki tego turnieju. A dalej już turniej toczył sie normalnym trybem i dominowały ciekawe i zacięte pojedynki.

Czwórka naszych najmłodszych pingpongistów wystartowała w II Grand Prix Polski Żaków, który rozegrano 21-22 stycznia w Gdańsku. Był to ich pierwszy start. Najlepiej wypadła Marta Zimnicka (33 m) i Rafał Formela (43 m.). Kolejny start za dwa miesiące na III Grand Prix w Kwidzynie.