Aktualności tenisa stołowego

Mistrzostwa klas III SP 80 zakończyły kolejny rok "Klasy III SP 80 przy pingpongowych stołach MRKS Gdańsk"

Czwarty rok wspołpracy MRKS Gdańsk z Szkołą Podstawowa nr 80 zakończyły zawody o mistrzostwo klas III. Warto dodać, że od października do czerwca uczniowe czterech klas trzecich raz w tygodniu poznawali tajniki gry w popularnego pingponga. Najlepsi z każdej klasy chłopcy i dziwczeta /po eliminacjach klasowych /rozegrali turnieje finałowe chłopców i dziewcząt.

Czytaj więcej...

II edycja turniejów tenisa stołowego "OMIDA OPEN"dla amatorów i weteranów zakończona

W ubiegłą sobote dokonano podsumowania drugiej edycji turniejów "OMIDA OPEN" dla amatorów i weteranów. W sezonie 2017/2018 rozegrano w sumie 17 turniejów w trzech kategoriach wiekowych /-45", "+45" i "+60"/, w których starowało 195 zawodników i zawodniczek. Sponsorami tej edycji były firmy OMIDA i ITO DESIGN. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Razem z ENERGĄ przy pingpongowych stołach - uczniowie szkół podstawowych, amatorzy i weterani - w 60. rocznicę urodzin Andrzeja Grubby - wspominali tego wielkiego sportowca

 

Tradycyjnie już - piaty raz - w kolejne rocznice urodzin Andrzeja Grubby w naszej hali odbywa sie turniej "Sprawni i niepełnosprawni z ENERGĄ przy pingpongowych stołach. Na starcie imprezy stanęło ponad 70 uczniów szkół podstawowych, amatoró∑ i weteranów. Osobistymi wspomnieniami o Andrzeju podzielili sie Leszek Kucharski, Michał Dziubański i Marek Formela. A potem były gry, które toczyły sie do 22. Sponsorem turnieju była grupa ENERGA. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Decydujące mecze naszej drużyny I ligi kobiet

Zapraszamy do kibicowanie naszej drużynie, która w najbliższą sobote i niedzielę rozegra dwa ważne spotkania z drużynami z czołowki tabeli.

 

Decydujące mecze naszej I ligowej drużyny kobiet w tenisie stołowym

W decydyjąca fazę wchodzą rozgrywki I ligi kobiet. Nasza drużyna - lider grupy północnej, rozegra trzy kolene mecze na szczycie . W sobotę z UKS Chrobry Międzyzdoje, w niedzielę zzaległy mecz z UKS Dojlidy Białystok /oba na naszej hali/ a we wtorek na wyjeździe mecz z wiceliderem LUK Chełmno. Zapraszamy do kibicowania.

 

Zapraszamy na mecz lidera rozgrywek

Rafał Formela złotym medalistą Mistrzostw Województwa Pomorskiego Żaków

W zakończonych w Gniewie Mistrzostwach Województwa Pomorskiego żaków i Skrzatów najmłodsi pingpongiści naszego klubu wywalczyli pierwsze medale. Złoty medal zdobył w grze pojedynczej Rafał Formela wśród żaków, srebrny - Marta Zimnicka w grze podwójnej i dwa medale brązowe /W grze pojedynczej i podwójnej/ julia Czaja. Gratulujemy !!.

Czytaj więcej...

Udany start Mai Miklaszewskiej na Mistrzostwach Polski Seniorów w Cżestochowie

Prawo startu w 85. Indywidualnych Mistzrsotwach Polski w Częstochowie wywalczyły cztery nasze zawodniczki: Agnieszka Kaczmarek (19. nr startowy), Marta Krajewska (40 nr startowy), Honorata Olczak (44. nr startowy) i Maja Miklaszewska (45 nr startowy). Sądząc po rankingach nasze zawodniczki nie należały do faworytek mistrzostw a jechały wywalczyć jak najwyższe lokaty. Z saysfakcją możemy odnotować start najmłodzszej zawodniczki z naszej ekipy, bo juniorki jeszcze 2 lata, Mai Miklaszewskiej, która sprawiłą największą niespodziankę turnieju pań eliminując w walcze o 1/8 finału roztawioną z nr 4. Klaudię Kusińską (GLKS Nadzarzyn), która pokonała w stosunku 4:3, po pięknej i skutecznej grze.

Czytaj więcej...

Ważne wygrane naszej drużyny w rozgrywkach I ligi kobiet

Dwa cenne zwycięstwa odniosły nasze dziewczęta w rozgrywkach I ligi kobiet grupy północnej. Najpierw 2 grudnia, wyjazdowym meczu w Międzyzdrojach pokonały drużynę gospodarzy UKS Chrobry w stosunku 6:4 a następnie w niedzielę wysoko pokonały drużynę KU AZS PWIP Metal-Technik łomża w stosunku 8:2. Ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek rozegrają z drużyna UKS Champion Police22 grudnia o godz. 16. na własnej hali przy ul. Meissnera. Już dzisiaj zapraszamy.

Czytaj więcej...

Pierwszy start na zawodach ogólnopolskich najmłodszych pingpongistów

Czwórka naszych najmłodszych pingpongistów wystartowała w II Grand Prix Polski Żaków, który rozegrano 21-22 stycznia w Gdańsku. Był to ich pierwszy start. Najlepiej wypadła Marta Zimnicka (33 m) i Rafał Formela (43 m.). Kolejny start za dwa miesiące na III Grand Prix w Kwidzynie.

Czytaj więcej...

Bartek Czerwiński, Krzysztof Zgłobicki /+ 45/ i Zbigniew Pietrzniak zwyciężyli w V Turnieju "OMIDA OPEN"

W dniu 11 listopada 2017 r. na naszej hali przy ul. Meissnera rozegrano 5. turniej "OMIDA OPEN". Na starcie stanęło 56 zawodników i zawodniczek. Uroczyste otwarcie zakończyło pamiatkowe zdjęcie uczestników.

Wyniki i klasyfikacje po V "OMIDA OPEN":Wyniki i klasyfikacja po V "OMIDA OPEN"

 

 

Zapraszamy na VI Turniej "OMIDA OPEN"

Pingpongistki MRKS Gdańsk wiceliderkami rogrywek I ligi grupy północnej

Po pierwszej od ponad roku porażce 4:6 z drużyna HALS WADOWIC Warszawa nasze tenisistki stołowe zmobilizowały sie i wysoko pokonały w wyjazdowym meczu ATs Białystok 8:2 Gratulujemy

Cenne zwycięstwo naszej drużyny I ligi kobiet nad liderem rozgrywek

 

Trzy i pół godziny kibice naszej drużyny kobiet emocjonowali się spotkaniem I ligi kobiet z liderem rozgrywek grupy północnej LUKS AGRO SIEĆ Chełmno. Ten mecz był też nie tylko grą o punkty w tym sezonie ale także rewanżem za porażkę /4:6/ w ubiegłym sezonie.Agnieszka Kaczmarek i Marta Krajewska pewnie wygrały swoje pojedynki na stole 1 z Agatą Szczuka i Katarzyną Henning. Na stole drugim pipis wytrwałości i odporności na stres dała Maja Miklaszewska, która w dwóch pojedynkach pomimo, że przegrywała 0:2 zwyciężyła 3:2. Ola Michalak pewnie pokonała Zuzannę Błażejewicz, natomiast przegrała /1:3/ swój pojedynek z defensorką Agnieszką Sitarską.

Czytaj więcej...

Maksymilian Alot i Julia Witkowska wywalczyli Awans do I Grand Prix tenisa stołowego

W rozegranych w ramach VIII Festiwalu Tenisa Stołowego rozegranego w Żukowie awans do I Grand PriX Modzików a także I Grand Prix Kadetów wywalczył zawodnik naszego klubu Maksymilian Alot.

Czytaj więcej...

Sparing - sympatyczną i pożyteczna formą trenigu

Jedną z form treningu są sparingi. Takie sympatyczne spotkania zaplanowali trenerzy GKTS i MRKS - Grzegorz Nurzyński i Marcin Ściblak. Poniżej migawki z pierwszego spotkania.

Czytaj więcej...

Skuteczny start naszych najmłodszych pingpongistek

 

W ostnii weekend w Kwidzynie w ramach III Powiślańskiego Festiwalu Tenisa Stołowego rozegrano turnieje kwalifikacyjne do II Grand Prix Polski Młodzików i I Grand PriX Polski Żaków. Trzy turnieje w kategorii dziewcząt wygrały nasze zawodniczki. Wśród młodziczek Zuzanna Czaja, wśród żaczek Marta Zimnicka a wśród skrzatek Julia Czaja.

Czytaj więcej...

Migawki ze startów i sparingów naszych zawodników

Nasi najmłodsi zawonicy z powodzeniem także startują w zawodachb szkolnych. Adrianna Licbarska odnotowała podium (pierwsze miejsce w drużynie) a także medale w rozgrywkach indywidualnych. Gratulujemy.

Czytaj więcej...

VII Turniej Tenisa Stołowego "OMIDA OPEN"

W sobotę na naszej hali tenisa stołowego na Zaspie odbył się już 7. turniej "OMIDA OPEN" dla amatorów i weteranów. Sam turniej poprzedziła miła uroczystość, podczas której Prezes klubu p. Włodzimierz Schmidt podziękował p. redaktorowi Pawłowi Kowalskiemu - opiekunowi medialnemu turniejów o Puchar Dziennika Bałtyckiego, za ponad dwudzietoletnią troskę o ten turniej. W uroczystości i w turnieju wziął także udział Prezes firmy "OMIDA" - symbolicznie przejmując tradycję poprzednich 24 edycji tego turnieju. W trakcie tej uroczystości wręczono czołowym 10. każdej kategorii wiekowej koszulki tego turnieju. A dalej już turniej toczył sie normalnym trybem i dominowały ciekawe i zacięte pojedynki.

Czytaj więcej...

Wyniki III Turnieju "OMIDA OPEN" - Mariusz Wołowiecki, Zbigniew Kuziemkowski i Marek Andrzejczak najlepsi w swoich kategoriach wiekowych

W sobotie popołudnie 66 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w trzecim Turnieju "OMIDA OPEN" . W kategorii "= 60" zwyciężył Marek Andrzejczak przed Lechem Brzeskim, w kategorii "+ 45" najlepszym był Zbigniew Kuziemkowski przed Markiem Wiśniewskim, a w kategorii"- 45" w finałowym pojedynku Mariusz Wołowiecki pokonał Adama Dudzicza. Kolejny czwarty turniej odbędzie się 15 października o godz. 15.30. Zapraszamy

Czytaj więcej...

I TURNIEJ "OMIDA OPEN 2017/2018/ DLA AMATORÓW I WETERANÓW - 23 WRZEŚNIA 2017 r. - zapisy do 15.40 ; hala MRKS Gdańsk

23 września 2017 r. rozpoczyna się druga edycja Turnieju "OMIDA OPEN" dla Amatorów i Weteranów tenisa stołowego. Zapisy do godz. 15.40, poczatek godz. 16.00. Turnieje są rozgrywane w trzech kategoreiach: " - 45" - dla starujących w wieku poniżej 45 lat - urodzenonych w 1973 roku i młodsi; " +45" - dla startujących w wieku 46-59 lat- urodzonych w latach 1959 - 1972; "+ 60"  dla starujących w wieku 60 lat i starsi - urodzenia w roku 1958 i starsi. Zaiinteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Turnieju oraz Kalendarzem Rozgrywek.

Czytaj więcej...


EasySend logo pion rgb