Udany start Mai Miklaszewskiej na Mistrzostwach Polski Seniorów w Cżestochowie

Prawo startu w 85. Indywidualnych Mistzrsotwach Polski w Częstochowie wywalczyły cztery nasze zawodniczki: Agnieszka Kaczmarek (19. nr startowy), Marta Krajewska (40 nr startowy), Honorata Olczak (44. nr startowy) i Maja Miklaszewska (45 nr startowy). Sądząc po rankingach nasze zawodniczki nie należały do faworytek mistrzostw a jechały wywalczyć jak najwyższe lokaty. Z saysfakcją możemy odnotować start najmłodzszej zawodniczki z naszej ekipy, bo juniorki jeszcze 2 lata, Mai Miklaszewskiej, która sprawiłą największą niespodziankę turnieju pań eliminując w walcze o 1/8 finału roztawioną z nr 4. Klaudię Kusińską (GLKS Nadzarzyn), która pokonała w stosunku 4:3, po pięknej i skutecznej grze.

Maja w pierwszej rundzie pokonała Agatę Zakrzewską (HALS Warszawa) - 2. juniorkę w rankingu, 4:3 a nastepnie po półtoragodzinnej grze defensorkę Dominikę Wołowiec z Bronowianki Kraków też w stosunku 4:3, przyczym swoje zwycięskie 4 sety - każdy wygrała na przewagach. W walce o strefe medalową przegrała, po wygraniu pierwszego seta doświadczonej Roksanie Załomskiej (KU AZS AJD Częstochowa) 4:1 zajmując miejsce 5_8. Pozostałe nasze reprezentantki zakończyły swój udział w mistrzostwach na drugiej rundzie. Poniżej migawki z Mistrzostw.

 

Sprawny, zwinny i szybki mikrobus klubowy jak zwykle wygodnie dowiózł nas pod halę 

Ceremonia otwarcia z udziałem naszych zawodniczek

Marta z Agnieszką podczas rozgrzewki na głownej hali.

Marta dzielnie sekundowała w wspierała  Agnieszkę

Maja Miklaszewska w zwycięskim pierwszym secie z Rokasną Załomską 

Marta Krajewska z sympatycznym i walecznym Sławkiem Doszem po przegranym minimalnie 3:2 (ostatni set 9:11) z parą wicemistrzów Polski Piotrem Chodorskim i Anną Węgrzyn

Maja Miklaszewska z Joanną Sokołowska w drugiej rundzie gry podwójnej dzielnie walczyły z mistrzyniami Polski Natalię Partykę i Katarzynę Grzybowską - Franc 

Maja z Marco Golla (ZKS Drzonków) w grze mieszanej w drugiej rundzie przegrali 3:1 z parą Sandra Wabik i Michał Bańkosz.

Agnieszka z Michałem Murawskim (Spójnia Warszawa) nie przeszli pierwszej rundy.


EasySend logo pion rgb